Co łączy właściciela firmy transportowej - kierowcę - logistyka, właściciela centrum medycznego - lekarza, właściciela firmy informatycznej - inżyniera IT, szefa hurtowni światła - handlowca i marketingowca jak się patrzy oraz księgowego czy właściciela biura rachunkowego? Otóż wszyscy są przedsiębiorcami i wszyscy są ekspertami w swojej dziedzinie. Wszyscy zęby zjedli w swoim fachu i w miarę jak ich firmy rosły stawiali czoła nowym wyzwaniom. Na koniec wszyscy oni, nasi drodzy Klienci proszą nas o pomoc - nie w księgowości, a w nauczeniu zarządzania, jako elementu potrzebnego w ich fachu.

Nie jest tajemnicą, że w 2016 roku rozpoczęła się nasza współpraca z Francuskim Instytutem Zarządzania, kiedy to Eryk Skłodowski, wiceprezes zarządu odbył roczny kurs - studia MBA. W kolejnych latach kolejni członkowie zarządu w grupie Skłodowscy, Piotr Kościańczuk i Justyna Kuś również z sukcesem ukończyli studia MBA. Równolegle jakby całkiem pokaźne grono naszych klientów cieszyło się ze studiów z naszego polecania. Studia MBA, to kwintesencja nauki o prowadzeniu biznesu. To zajęcia stworzone z myślą o ekspertach - praktykach, którzy zostali postawieni przed koniecznością zarządzania przedsiębiorstwem - owocem ich pracy, ukochanym "dzieckiem" i ich sukcesem.

Rozmawiamy z naszymi Klientami, przedsiębiorcami i wiemy, jak ciężko jest podjąć decyzję o zapisaniu się na kilkanaście dwudniowych weekendów z zajęciami w roku, będąc jednocześnie szefem swojego biznesu. Niestety przez brak czasu my przedsiębiorcy nawet nie wiemy czego nie wiemy. Staramy się zarządzać najlepiej jak umiemy, ale wiemy też, że przecież nauka o zarządzaniu - to ogromna gałąź wiedzy. Nie trzeba przy tym na nowo odkrywać koła.
Kancelaria Podatkowa Skłodowscy, Kancelaria Prawno-Podatkowa Honestus i Francuski Instytut Zarządzania stworzył więc kurs - 4 jednodniowe spotkania w roku, który ma za zadanie otworzyć oczy kadry zarządzającej i właścicieli spółek - naszych Klientów i sympatyków, na świat zarządzania biznesem w sposób absolutnie świadomy. Ale nie tylko zarządzanie biznesem, ale także umiejętne spojrzenie na autorefleksję czy zaszczyt bycia prawdziwym przewodnikiem, liderem.
Kurs PRE MBA to zamknięta w pigułce wiedza, a właściwie jej przedsmak umożliwiający rozpoczęcie świadomej drogi do nauki zarządzania. Do szukania, czytania i pogłębiania wiedzy.

Pierwszy dzień i pierwsze spotkanie ze słuchaczami to dla nas organizatorów niezwykłe przeżycie. Jak się okazało dla słuchaczy również. Obserwowaliśmy całkowite skupienie, rozpalone głowy i pełne zainteresowanie. Pytania padającej z sali zamieniły wykłady akademickie w emocjonujące rozmowy - tak samo jak to się dzieje zawsze na Studiach MBA w FIZ. To nie wykłady, a warsztaty właśnie. To rozmowy z takimi samymi przedsiębiorcami jak My, tylko zajmującymi się inną działką - a to filozofią biznesu - jak Dariusz Duma, a to rachunkowością jak Piotr Kościańczuk, czy może Autorefleksją jak Dariusz Użycki.
Cały dzień zajęć w takiej formule jak się okazało nie był, aż tak bardzo nużący, więc zgodnie z planem dzień zakończyliśmy na spotkaniu w restauracji przy dźwiękach greckiej muzyki. Dzień pełen wrażeń, spotkań rozmów i networkingu.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego nagrania z pierwszego dnia Akademii:
 
Film Akademia Przedsiębiorcy dzień 1
 
Zapraszamy na kolejne spotkania PRE MBA, liczba miejsc na drugie spotkanie jest już bardzo ograniczona- część osób zarezerwowała od razu miejsca na cały cykl, a warsztatowy charakter spotkań nie pozwala na przyjęcie bardzo dużej grupy.

Akademia 15.06.2023

  • Powitanie Gości
  • Sukcesja działalności gospodarczej. - Justyna Kuś i Dariusz Skłodowski
  • Strategiczna mądrość lidera. Dyscyplina strategii a elastyczność - w myśleniu i działaniu. Zmysł biznesowy, szukanie okazji, wyobraźnia rynkowa, śledzenie trendów. Jak "policzyć biznes" i policzyć zasoby. - Piotr Dubno
  • Optymalizację podatkowe w świetle ordynacji podatkowej - Piotr Kościańczuk, Dariusz Skłodowski
  • Zarządzanie marketingowe. Budowanie marki (w mediach społecznościowych?).- Paweł Tkaczyk
Więcej szczegółów na TUTAJ

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny.