CSR - Społeczna Odpowiedzialność Biznesu by Skłodowscy

Jesteśmy firmą rodzinną w 100% z polskim kapitałem. Czujemy się częścią społeczności, w której działamy. Od początku naszej działalności nasi pracownicy aktywnie angażują się w projekty o znaczeniu ogólnospołecznym, lokalnym i edukacyjnym. W ramach działalności pro bono pomagamy osobom prywatnym, fundacjom, stowarzyszeniom, organizacjom pożytku publicznego, miastom i gminom.

DZIAŁANIA NA RZECZ LOKALNEJ SPOŁECZNOŚCI

Nasza działalność w zakresie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu zaczęła się wiele lat temu, gdy Prezes Tadeusz Skłodowski wraz z grupą mareckich przedsiębiorców stworzyli Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze, które organizuje m.in.: Spartakiadę rodzinna, mareckie spotkania biznesowe czy wspiera pozostałe aktywności w mieście, takie jak Bieg Nocny Marek czy Rajd Bercika. Po wybuchu wojny na Ukrainie Kancelaria Podatkowa Skłodowscy mocno zaangażowała się wsparcie organizacyjno- finansowe działalność MSG które utworzyło miejsce schronienia dla blisko 50 uchodźców zwane Przystanią Nadzieja.  Powstanie ogromnego magazynu z darami dla uchodźców to również jeden z elementów gdy mogliśmy się włączyć w działalność  MSG i miasta Marki.
 
Co roku bierzemy udział w akcji pt. Święty Mikołaj mieszka w Markach i Zajączek mieszka w Markach, które w okresie świąt przygotowują paczki z żywnością i artykułami pierwszej potrzeby dla dzieci i seniorów.
 
Staramy się wspierać edukację młodzieży i pracowników. Zasilamy między innymi Fundację Kapucyńska - prowadzącą nauczanie dzieci i młodzieży jak i Fundację Puntana, organizującą i propagującą zajęcia z tenisa stołowego na Mazowszu, z osobistym zaangażowanie prezesa Seniora Tadeusza Skłodowskiego. Nie zapominamy o Fundacji Karola Borchardta, zawsze warto jest wspierać wychowanie przez morze.
PROGRAMY DLA PRACOWNIKÓW

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu to również wsparcie naszych pracowników i współpracowników. Kierujemy się zasadami kultury organizacyjnej wyznaczającą zasady postępowania. Pracownikom zapewniamy równe traktowanie w miejscu pracy czyli równość szans, równe traktowanie w zakresie warunków zatrudnienia, awansowania, dostępu do szkoleń w celu podwyższenia kwalifikacji zawodowych bez względu na wiek, płeć, niepełnosprawność, rasę, wyznania religijne, narodowość, czy orientację seksualną.

Nieustannie inwestujemy w rozwój naszych pracowników, ponieważ umiejętności i wiedza zarówno wspólników kancelarii, jak i zatrudnionych w niej osób to gwarancja świadczenia usług i pomocy naszym Klientom na najwyższym poziomie. W ciągu roku odbywają się szkolenia podnoszące kwalifikacje pracowników, uwzględniające ich aktualne potrzeby i szanse rozwojowe.

Spółka uruchomiła karty Multisport dla pracowników dofinansowane z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Z takiego programu sportowego mogą skorzystać wszyscy pracownicy firmy zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę.

Wspieramy wszelkie inicjatywy sportowe, w których udział chcą wziąć nasi pracownicy np. drużyna Runmageddon czy reprezentacja w Biegu Nocnym Marek i Półmaratonie Warszawskim itd.

Wpieramy także innowacyjne pomysły pracowników poprzez Program Motywacyjny Skłodziaki, w ramach którego pracownicy Skłodowscy mogą zgłaszać swoje pomysły na usprawnienie procesów w firmie czy wprowadzenie nowatorskich rozwiązań, które następnie są nagradzane, jeśli zostaną wdrożone. W ramach programu nagradzamy również terminową realizację ważnych dla firmy zadań, a także poprawa dochodowości, jakości oraz terminowości wykonywanych prac.

DZIAŁANIA PROEKOLOGICZNE

Ochrona środowiska jest dla nas wartością priorytetową, dlatego  od zawsze budujemy swoją wartość na wiedzy i systemach informatycznych. Portal Klienta, który oferujemy naszym Klientom ułatwia zarządzanie przedsiębiorstwem, a jego funkcjonalności dają pewność właściwego nadzoru i zarządzania. Program, który całkowicie eliminuje papierowy obieg dokumentów i wprowadza Klienta w ekologiczną księgowość.

Kancelaria zakupiła również pierwszy elektryczny samochód zeroemisyjny, którym pracownicy porusza się pomiędzy oddziałami i dojeżdżają do klientów. W połączeniu z panelami fotowoltaicznymi na dachu jest to całkiem opłacalne działanie. Aby zmniejszyć emisję CO2, nasza kancelaria propaguje tryb pracy zdalnej, zachęca do współdzielenia aut w drodze do pracy oraz mobilizuje do korzystania z transportu rowerowego.

Przeszliśmy również w znacznej mierze na konsultacje i spotkania online z naszymi klientami i partnerami.

W dobie powszechnego dostępu do informacji od latu dzielimy się wiedzą. Cotygodniowe transmisje LIVE dla naszych odbiorców w Social Mediach gromadzą przed komputerem setki uczestników szukających wsparcia prawno-podatkowego bez konieczności wychodzenia z domu.
Udział w naszych szkoleniach jest bezpłatny, ale prosimy uczestników o dowolne wpłaty na wybrany przez siebie cel charytatywny oczywiście promujemy konto Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego, będącego organizacją pożytku publicznego, czy Fundację Karola Borchardta, krzewiącego ideę żeglarstwa dla młodzieży.

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny.