Szefowie firm często są specjalistami w swojej dziedzinie. Lekarzami, inżynierami, handlowcami czy szkoleniowcami. Jednocześnie niemal wszyscy są samoukami w zakresie zarządzania. Dla nich właśnie, dla profesjonalistów w swoich dziedzinach, stworzyliśmy razem z Francuskim Instytutem Zarządzania program Akademia Przedsiębiorcy- PRE MBA. Creme de la creme z rocznych studiów MBA w formule czterech, całodniowych spotkań.
Po ponad dwóch miesiącach oczekiwania, tuż przed wakacjami odbyło się drugie spotkanie Akademii Przedsiębiorcy - PRE MBA. Po raz kolejny podjęliśmy się zadania zaspokojenia apetytu uczestników na samorozwój.  Na zmierzenie się z przygodą, jaką jest profesjonalne zarządzanie własną firmą.
Tym razem arcyciekawe tematy przygotowane na spotkanie Akademii Przedsiębiorcy - PRE MBA to:
  • Sukcesja działalności gospodarczej. - Justyna Kuś i Dariusz Skłodowski
  • PR i influencer marketing w teorii i praktyce - Joanna Adamiak
  • Optymalizacja podatkowa w świetle ordynacji podatkowej - Piotr Kościańczuk, Dariusz Skłodowski
  • Strategiczna mądrość lidera - Piotr Dubno

Trzeba przyznać, że tematy wybraliśmy idealnie.
 
 
Sukcesja, wraz z wejściem w życie w maju ustawy o fundacjach rodzinnych, to naprawdę gorący temat. W jakim kierunku powinny pójść przedsiębiorstwa budowane od 10, 20 czy 30 lat, kiedy ciągle otwierają się nowe możliwości? Temat sukcesji na pewno wymaga pogłębienia i dalszej dyskusji - planujemy wrócić do tego tematu w trakcie szkolenia w październiku.
 
 Panel Sukcjesja działalności gospodarczej Panel Sukcjesja działalności gospodarczej 2
 
 
Kolejny temat to PR i marketing. Dowiedzieliśmy się jak to się robi oraz co jest ważniejsze- pomysł czy realizacja?  Joanna z uśmiechem opowiedziała o topowych sukcesach i ogromnych wpadkach w jej branży. Pokazała jak cienka linia przebiega pomiędzy sukcesem a klapą, jak jeden przemyślany ruch może wznieść firmę na wyżyny lub nieprzemyślany- strącić w przepaść.
 
Panel PR i influencer marketing 
 
Następnie zajęliśmy się optymalizacją podatkową przez duże O. Optymalizacja, czyli płacenie legalnie jak najmniejszych podatków od zawsze rozpala głowy przedsiębiorców. I bynajmniej nie chodzi o to by nie płacić podatków wcale, ale o to, aby zupełnie legalnie i BEZPIECZNIE płacić podatki w najniższej możliwej wysokości. Dowiedzieliśmy się co to są schematy podatkowe, kto musi je raportować i jak wystrzegać się sytuacji, w których urząd skarbowy wykaże nam unikanie płacenia podatków. Temat ciekawy, na pewno do rozbudowania o odpowiedzialność członków zarządu. Sądzimy, że opowiemy o tym na odrębnym szkoleniu w listopadzie.
 
 Panel Optymalizacja podatkowa Panel Optymalizacja podatkowa_2
Panel Optymalizacja podatkowa 3
 
 
Na koniec  strategiczna mądrość lidera. To jest to, na co czekaliśmy, to zarządzanie wyjęte z pełnego programu MBA. Warto było na Piotra czekać, bo opowiadał o tym, w czym jest najlepszy. O rentowności w branżach, wyznaczanej przez dynamiczny układ kluczowych sił. O walce biblijnego Dawida i wojnach Hannibala. O zalewie informacji i skutkach tego zjawiska - czyli deficycie uwagi. Strategia musi być tak skonstruowana, aby przedsiębiorcy umieli odnaleźć mierniki sukcesu dla swojego celu. Bo celem strategii jest aspiracja zwycięstwa.
 
 
 Panel Strategiczna mądrość lidera 1 Panel Strategiczna mądrość lidera
 
 
Cały dzień spędzony razem, okraszony dyskusjami w kuluarach był bardzo owocny i po raz kolejny pozwolił dostrzec nowe płaszczyzny rozwoju.
 
 

Przed nami wakacje, 20 września spotykamy się znowu - dołącz do nas i zobacz, co teraz jest na topie w zarządzaniu. Wszystkie szczegóły tutaj

Więcej informacji

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny.