Szanowni Państwo,
   
Od 4 listopada 2022r. obowiązuje ustawa o maksymalnych cenach energii. Dzięki niej dla mikro, małych i średnich firm może zostać zastosowana cena maksymalna 785 zł za MWh ( 79 groszy za 1 kWh) w odniesieniu do zużycia energii od 1 grudnia 2022 do 31 grudnia 2023r.  


W celu skorzystania z preferencyjnych warunków należy złożyć specjalne oświadczenie, tzw. oświadczenie podmiotu uprawnionego. Składając je do 30 listopada można liczyć na tańszy prąd już od 1 grudnia 2022r.  

Firmy, które nie złożą oświadczenia swojemu dostawcy energii, nie skorzystają z ustawowej ceny 79 groszy za 1 kWh. Jeśli firma złoży je po terminie, dostawca zastosuje cenę maksymalną od miesiąca następującego po miesiącu, w którym złożono oświadczenie.

Wzór oświadczenia będący załącznikiem do rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 listopada 2022 r. (Dz. U. poz. 2299) znajdą Państwo poniżej.

Zanim go Państwo wypełnią warto skontaktować się ze swoim dostawcą energii. Większość dostawców przygotowała własne wzory i własną ścieżkę przekazania dokumentu.

Pliki do pobrania

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny.