Szanowni Państwo
Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe szkolenie dotyczące SPÓŁEK!
Tym razem zapraszamy Państwa STACJONARNIE do naszej ???? Kancelarii przy ul. Kościuszki 43 w Markach oraz ONLINE na platformie szkoleniowej gdzie podczas spotkania w formule warsztatowej omówimy m.in.:
? Jakie są dostępne formy prowadzenia działalności
? Jakie są kryteria doboru formy prawnej
? Porównanie JDG, spółki osobowej i sp. z o .o.
? Czy i dlaczego warto założyć spółkę z. o.o.?
? Sprawdzimy dlaczego NIE warto zakładać spółki z o.o.
? Czy opłaca się prowadzić politykę rachunkowości razem z teściową?
? Jak prowadzić księgowości w nowoczesny sposób
? Jak stosować ustawy o rachunkowości oraz ustaw podatkowe
? Jak przejść na księgi handlowe w 4 nudnych krokach
? Zrobimy krótkie szkolenie z ksiąg handlowych
? Opowiemy o odpowiedzialności członków zarządu
? Wyjaśnimy warunki stosowania CIT 0%, tzw. CIT Estoński:
????warunki ogólne - komu przysługuje
????wykluczenia - kto nie może skorzystać
Dodatkowo ???? każdy uczestnik otrzyma pakiet narzędzi dzięki, którym będzie mógł samodzielnie przeliczyć własne struktury kosztowe i przychodowe ????
A na deser - ulubione przez Państwa Q&A!
W trakcie szkolenia przewidziana jest przerwa obiadowa.
Kwota szkolenia: 490zł netto
Na koniec dnia zapraszamy na wspólną kolację połączoną z networkingiem.
Kwota udziału w kolacji: 150zł
Istnieje również opcja udziału zdalnego, koszt: 300 zł netto.
???? Zarezerwuj swoje miejsce już dziś i dowiedz się, jakie kroki podjąć, żeby osiągnąć sukces w biznesie??
Zapisy mailowo ???? marketing@sklodowscy.pl
Bądź przez platformę ???? szkolenia.sklodowscy.pl
 
Formy prowadzenia działalności gospodarczej to szeroki temat, który warto dokładniej poznać przed rozpoczęciem własnego biznesu. Przedstawiamy kilka istotnych kwestii, które warto mieć na uwadze, a przedyskutować je będzie można na szkoleniu:

1.    Dostępne formy prowadzenia działalności:
 • Jednoosobowa działalność gospodarcza (JDG) i spółka cywilna: To najprostsze formy prowadzenia działalności, w których jedna osoba/osoby podejmuje działalność na własny rachunek. Osoba taka jest odpowiedzialna za zobowiązania przedsiębiorstwa swoim majątkiem, zarówno w JDG jak i w spółce cywilnej. Spółka cywilna to prowadzenie jednego biznesu przez dwie działalności gospodarcze.
 • Spółka osobowa: W przypadku spółki osobowej dwie lub więcej osób decyduje się na wspólne prowadzenie działalności. Wyróżnia się tu spółkę jawną, spółkę partnerską i spółkę komandytową. W przypadku spółki jawnej, każdy ze wspólników odpowiada za zobowiązania spółki solidarnie ze spółką bez ograniczeń całym swoim majątkiem. Natomiast w spółce komandytowej jeden ze wspólników pełni rolę komplementariusza (i ma pełną odpowiedzialność za sprawy spółki), a pozostali wspólnicy są odpowiedzialni tylko do wysokości wniesionego kapitału - czyli poza wpłatą kapitału w momencie powołania spółki nie odpowiadają niczym. Z kolei w spółce partnerskiej za sprawy każdego ze wspólników (np. lekarzy czy prawników) odpowiadają tylko Ci, którzy prowadzili daną sprawę.
 • Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.): Spółka z o.o. to zaraz po JDG najpopularniejsza forma prowadzenia spółki. Jej podstawową cechą jest ograniczenie odpowiedzialności udziałowców do wysokości wniesionego kapitału. Spółka ta może mieć jednego lub więcej wspólników. Trzeba przy tym pamiętać, że zarząd spółki w przypadku braku ogłoszenia upadłości w odpowiednim momencie - odpowiada całym swoim majątkiem.
2.    Kryteria doboru formy prawnej:
 • Odpowiedzialność: Jeżeli chcesz uniknąć nieograniczonej odpowiedzialności za długi przedsiębiorstwa, spółka z o.o. może być lepszym wyborem niż jednoosobowa działalność gospodarcza.
 • Kapitał i majątek: W przypadku spółki z o.o. konieczne jest wniesienie minimalnego kapitału zakładowego. W jednoosobowej działalności gospodarczej nie ma takiego wymogu.
 • Skomplikowanie formalności: Spółki z o.o. wiążą się z większymi formalnościami i kosztami rejestracyjnymi niż jednoosobowa działalność gospodarcza.
 • Zupełnie inne podatki zapłacisz przy JDG a inne przy spółce zoo. Ale tutaj również znaczenie ma rozmiar :-) i rentowność.
3.    Porównanie JDG, spółki osobowej i sp. z o.o.:
 • JDG jest najprostszą i najtańszą formą prowadzenia działalności, ale wiąże się z nieograniczoną odpowiedzialnością.
 • Spółka jawna pozwala na prowadzenie działalności we współpracy z innymi osobami, ale wszyscy wspólnicy ponoszą nieograniczoną odpowiedzialność.
 • Spółka z o.o. oferuje ograniczenie odpowiedzialności udziałowców, ale wiąże się z większymi kosztami prowadzenia.
4. Warto założyć spółkę z o.o. z kilku powodów:
 • Przejrzystość i dostępność do danych - tutaj każda złotówka jest zarejestrowana, wszystkie przepływy widoczne, nic się nie ukryje. Masz obcych wspólników - spółka zoo jest dla Ciebie.
 • Ograniczona odpowiedzialność: Jedną z głównych zalet spółki z o.o. jest fakt, że odpowiedzialność wspólników jest ograniczona do wysokości ich wkładów do spółki. W przypadku problemów finansowych czy długów, wspólnicy nie ponoszą osobistej odpowiedzialności.
 • Wiarygodność i zaufanie: Spółka z o.o. często jest postrzegana jako bardziej profesjonalna i wiarygodna forma prowadzenia działalności. Wiele firm preferuje współpracę z innymi spółkami z o.o., co może przynieść korzyści w nawiązywaniu relacji biznesowych.
 • Elastyczność zarządzania: Spółka z o.o. umożliwia ustalenie elastycznej struktury zarządzania i podziału obowiązków pomiędzy wspólników. Możliwość powołania zarządu, rady nadzorczej czy też ustalenie szczegółowych zasad współpracy daje większą swobodę w organizacji przedsiębiorstwa.
 • Możliwość pozyskiwania kapitału: Spółka z o.o. może emitować udziały lub certyfikaty udziałowe, co otwiera drzwi do pozyskiwania dodatkowych środków finansowych od inwestorów lub wspólników.
 • Kontynuacja działalności: W przypadku śmierci lub wyjścia wspólnika, spółka z o.o. ma możliwość kontynuacji działalności bez większych przeszkód Zarząd pozostaje zarządem, udziały są dziedziczone.
5.    Niemniej jednak, istnieją również pewne sytuacje, w których założenie spółki z o.o. może nie być najkorzystniejszym wyborem:
 • Wysokie koszty prowadzenia: Księgi handlowe spółki z o.o. wiążą się z dużym zaangażowaniem osób o wysokich kompetencjach. Dodatkowo koszty rejestracji, udział prawników czy opłaty do Krajowego Rejestru Sądowego. Dla niektórych przedsiębiorców, szczególnie na początku działalności, te wydatki mogą być zbyt obciążające.
 • Prostota i elastyczność: Jednoosobowa działalność gospodarcza może być bardziej elastyczną i prostszą formą prowadzenia biznesu. Brak konieczności rejestracji w KRS, mniejsza liczba formalności oraz większa niezależność mogą być korzystne dla niektórych przedsiębiorców.
 • Specyfika branży: Istnieją branże, w których spółka z o.o. nie jest powszechnie akceptowaną lub preferowaną formą prowadzenia działalności. Przed podjęciem decyzji warto rozważyć specyficzne wymogi i preferencje branży, w której działasz lub planujesz działać.

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny.